אימות חתימה נוטריוני

מידע אודות אימות חתימה נוטריוני

אימות חתימה נוטריוני עשוי להידרש עבור קשת רחבה של מסמכים, החל בהסכמי ממון טרום נישואין, דרך חתימות על ייפויי כוח בלתי חוזרים, ועד לתצהירים שונים הקשורים למשפט האזרחי והמסחרי. ככלל, מדובר במסמכים שחיוני לוודא לגביהם את זהות החותם, בין אם הוא האדם הקשור במישרין לעניין או מורשה לחתום מטעמו, וכן את העובדה שהחתימה נעשית מרצונו הטוב והחופשי של האדם.

כאמור, אימות חתימה נוטריון נדרש למסמכים שונים. לדוגמא, ישנם מסמכים המעידים על כך שאדם מסוים מצוי בין החיים, ישנם מסמכים הקשורים לקבלת משכנתא מהבנק לצורך רכישת דירה או בית, ישנם מסמכים הנדרשים לניהול תביעות בערכאות משפטיות שונות, ישנם מסמכי ייפויי כוח בלתי חוזר אשר להם השלכות כבדות משקל על המעורבים, וישנן דוגמאות נוספות. הגורם המשותף הוא ההשפעה הגדולה שיכולה להיות למסמכים אלו על החותם ו/או על האנשים והתאגידים המעורבים בעניין, לכן יש לוודא ככל הניתן את אמיתות החתימה, את זהות החותם ואת נכונות לחתום והבנתו את משמעות המסמך והחתימה עליו.

מה המחיר של אימות חתימה נוטריוני?

חשוב לדעת שיש על אימות חתימה נוטריוני מחיר קבוע, כפי שזה נקבע בתקנות הנוטריונים על ידי משרד המשפטים. המשמעות היא שלא ניתן לגבות על אימות חתימה נוטריון מחיר שהינו גבוה מהאמור בתקנות, וגן לא נמוך מהן. יחד עם זאת, ישנם מספר גורמים המשנים את העלות. ראשית, המחירים הקבועים מתעדכנים מדי שנה בהתאם למדדי המחירים בישראל, אם כי השינויים אינם משמעותיים מאוד. מה שיותר משפיע על המחיר הוא מספר החותמים על המסמך, מספר העתקים/אישורים נוספים של אותו המסמך, ובאם נדרש גם אימות לחתימתו של אדם בשם הזולת או בשם תאגיד.

כך לדוגמא, נכון לשנת 2020 המחיר של אימות חתימה על ידי נוטריון עומד על 167 שקלים. בנוסף לכך, אם יש עוד אנשים החותמים על המסמך הרי שהעלות הנוספת היא עוד 66 שקלים לכל אדם. כמו כן, אם יש צורך באישור/העתק נוסף הרי שישנה תוספת של 66 שקלים עבור כל מסמך כזה. ולבסוף, אם צריך לאמת חתימה המאמתת את הסמכתו של אדם לחתום בשם זולתו או תאגיד, הרי שגם כאן נוספים 66 שקלים לעלות הסופית.

ככלל, לא מדובר בעלויות גבוהות במיוחד והן גם לא משתנות בהתאם למוניטין של משרד עורכי הדין או שיקולים כלכליים שלו, או אפילו תוכן המסמך ואופיו. יחד עם זאת, במידה שנדרשים שירותים נוספים הם עשויים לשנות את העלויות כלפי מעלה. לדוגמא, באם נדרשת עריכה של ייפוי כוח בלתי חוזר, עריכה של צוואה, שירותי תרגום וכן הלאה.

לפרטים נוספים בנושא ולקבלת שירותי אימות חתימה מידי נוטריון, פנו אל משרד עורכי דין ונוטריון רות גבריאל בטלפון 09-7443260.

עוד מאמרים

 עו"ד ונוטריון ברעננה

 עו"ד ונוטריון בהוד השרון

טל:    09-7443260
נייד :  054-5551655

רות גבריאל © 2017

Designed by Best Site